delkhoon.ir دلخون،دلتنگ،دلخسته -وبلاگ شخصی مدیر سایت بچه شیعه
شهید نشوی،میمیری! پس به هر دری بزن که شهادت رو بگیری
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


(یا رب الحسین،به حق الحسین،اشف صدر الزینب،به ظهور الحجت)
یک دعا می کنم همگی بگید آمین انشالله اون زمانی که صاحبمون و آقامون تشریف می آورند و این نانجیب های سگ وهابی رو از قبر بیرون می کشند که انتقام پهلوی شکسته ی مادرشون و گلوی خشک بریده جدشون و عموشون عباس(ع) رو بگیرند اون لحظه همگی ما اون جا باشیم و این صحنه رو ببینم و تکبیر بگیم تا این دلمون خنک بشه
این وبلاگ رو برای نگاشتن دلنوشته هایی که دلخون و دلتنگم کرده در غروب دلتنگ جمعه 4/9/1390شمسی و 28ذیحجه1432 قمری و 26/11/2011 میلادی به آدرس
www.delkhoon.ir ایجاد کردم و امیدوارم که دلتنگی هایم موجب رنجش و آزردن خاطر عزیزی نشود و سعی دارم دورن این صفحه اختصاصی از هر آنچه که موجب دلخونی و دلتنگیم می شود بنویسم و منعکس کنم حتی اگر هم خودم را مورد هدف نوشته هایم قرار دهم و به قولی خود و عوامل مجموعه فرهنگی مذهبی بچه شیعه را مورد نقد و انتقاد قرار دهم.

مدیر وبلاگ : امیرحسام دلخون
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب و قالب و بخش های این وب چیست؟؟؟

برچسبها

خیانتها و جنایات شیطان‏

امیرالمؤمنین (ع) كه كانون معرفت و دریاى بى ساحل دانش، و آگاه به همه حقایق است در رابطه با این دشمن بى رحم و خائن غدار كه بیشتر در چهره جنس دو پا زندگى را تحت تأثیر خود قرار میدهد در نهج البلاغه میفرماید:


gharibe_mb-58659.gif?dateline=1242123168

شیطان را ملاك و پشتوانه و سرمشق خود گرفتند، او هم از این گونه انسان هاى ضعیف و دنیا پرست به عنوان دام استفاده كرد، در درونشان لانه كرد و در دامنشان پرورش یافت، در نتیجه چشمشان براى دیدن چشم شیطان و زبانشان در گفتار زبان شیطان شد، بر مركب لغزشها سوارشان كرد، و امور فاسد و باطل را در نظرشان آراست، كارشان كار كسى كه شیطان او را شریك سلطنت خود قرار داده و با زبان او به یاوه سرائى پرداخته است. «1» این نوشتار بیش از این نیاز نمى بیند كه درباره شیطان و مصادیق و كارهایش قلم فرسائى كند، این مقدار براى شناخت این دشمن نابكار و حیلهها و دام هایش كافى است، در پایان این بخش فقط به امورى كه انسان را از شر شیاطین جنّى و انسى ایمن میكند اشاره مینماید.

 

راههاى ایمنى از شیطان‏


1- بهترین و بالاترین راه پیش گیرى از نفوذ شیطان كه نتواند انسان را به خیالات و اوهام و آرزوهاى طول و دراز و دست نیافتنى دچار كند، و بر اعمال و رفتار و اخلاق و منش انسان اثر نگذارد یاد خداست، در نظر داشتن خدا، و توجه به حضرت او در همه امور كه خالق و رازق و ولّى و مالك و ربّ و مربى انسان است و جز مصلحت انسان و سعادت دنیا و آخرت او را نمى خواهد و به همین‏خاطر پیامبران را همراه با وحى و امامان را همراه با فرهنگ سعادت بخش و عقل را براى دریافت حقایق بدرقه راه زندگى او قرار داد، پس شایسته است پیوسته نور یاد و توجه به او در قلب انسان در كار باشد، و اعضاء و جوارح آدمى در تصرف احكام و اوامرش قرار گیرد و همه دقایق عمر و لحظات زندگى از ذكر و یادش و انجام مسئولیت هایى كه بر عهده انسان نهاده پر باشد تا شیطان هیچ راه نفوذى بر اندیشه و مشاعر و قلب و دل و اعضا و جوارح انسان نیابد.إِنَّ الَّذِینَ اتَّقَوْا إِذا مَسَّهُمْ طائِفٌ مِنَ الشَّیْطانِ تَذَكَّرُوا فَإِذا هُمْ مُبْصِرُونَ: «2»


بى تردید كسانى كه داراى روحیه حفظ خود از گناهان هستند، هنگامى كه وسوسههائى از سوى شیطان به آنان رسد خدا و شئون او را یاد كنند پس بى درنگ بیناى به عواقب شوم اطاعت از شیطان افتند و از دام وسوسه هایش نجات یابند.

برعكس كسانى كه میدان زندگى خود را بى قید و شرط به تمایلات و غرائز و شهوات سپردهاند راه هرگونه نفوذى از سوى شیطان به رویشان باز است و پیوسته دستخوش خیانتها و جنایات او كه تلخى و عاقبت نافرجامش را زیر لعاب شیرین شهوت و لذت پنهان كرده میشوند، و دنیا و آخرت خویش را در كنار لذتى اندك و شهوتى بى منطق به باد میدهند و با شمشیر وسوسه هاى هوس برانگیز شیطان خود را در كنار قدم نحس او قربانى میكنند.


این لذت گرایان غافل، و شهوت رانان جاهل، و عافیت طلبان كاهل، و تن پروران ظالم درب قلعه وجود خود را به روى شیطان باز كرده و درون را در اختیار او قرار داده، و بیرون وجود خویش را در محاصره شهوات و امور مربوطبه هوا و هوس گذاشته و به جاى خدا كه براى آنان منبع خیر و لطف و رحمت و كرامت است، شیطان را به همنشینى خود برگزیده اند، كه این افتادن در چاه خطر، و بریده شدن از منبع خیر نتیجه غفلت و نیسان و بى توجهى به خدا و دور ماندن از ذكر قلبى و عملى و حالى است.


وَ مَنْ یَعْشُ عَنْ ذِكْرِ الرَّحْمنِ نُقَیِّضْ لَهُ شَیْطاناً فَهُوَ لَهُ قَرِینٌ: «3»


و هركس خود را از یاد خداى رحمان به كور دلى و حجاب ظلمانى باطنى بزند و روى از منبع خیر و كرامت برگرداند، شیطانى بر او میگماریم كه آن شیطان ملازم و دمساز او خواهد بود.


2- از جمله عواملى كه راه نفوذ شیطان را بر انسان میبندد یاد قیامت از طریق آیات قرآن و روایات و توجه به عاقبت شوم ابلیسیان و عذاب هاى سخت آنان به كیفر گناهان و اطاعت از شیطان است.


در این زمینه به چند آیه اشاره میشود تا با توجه به آن از شرّ شیطان در امان بمانیم:

إِنَّ الَّذِینَ كَفَرُوا لَوْ أَنَّ لَهُمْ ما فِی الْأَرْضِ جَمِیعاً وَ مِثْلَهُ مَعَهُ لِیَفْتَدُوا بِهِ مِنْ عَذابِ یَوْمِ الْقِیامَةِ ما تُقُبِّلَ مِنْهُمْ وَ لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ: «4»

قطعاً كسانى كه [با كارگردانى شیطان و وسوسه هاى او] كافر شدند و به انكار حقایق برخاستند اگر همه آنچه در زمین است و همانند آن را نیز با آن همراه خود داشته‏باشند، تا براى نجات خود از عذاب روز قیامت عوض دهند، از آنان نپذیرند و براى آنان عذابى دردناك است.


فَالَّذِینَ كَفَرُوا قُطِّعَتْ لَهُمْ ثِیابٌ مِنْ نارٍ یُصَبُّ مِنْ فَوْقِ رُؤُسِهِمُ الْحَمِیمُ، یُصْهَرُ بِهِ ما فِی بُطُونِهِمْ وَ الْجُلُودُ، وَ لَهُمْ مَقامِعُ مِنْ حَدِیدٍ، كُلَّما أَرادُوا أَنْ یَخْرُجُوا مِنْها مِنْ غَمٍّ أُعِیدُوا فِیها وَ ذُوقُوا عَذابَ الْحَرِیقِ. «5»

پس كسانى كه به

 اغواى شیطان و میدان دارى هوا و هوسشان كافر شدند براى آنان لباسهائى از آتش به اندازه اندامشان بریده شده و از بالاى سرشان مایع جوشان به رویشان ریخته میشود، كه آنچه در شكم هایشان باشد و نیز پوست بدنشان به وسیله آن گذاخته میشود و براى آنان گرزهائى از آهن ویژه است كه بر سرشان میكوبند، هرگاه بخواهند به سبب اندوه فراوان و غصه گلوگیر از دوزخ درآیند به آن بازشان میگردانند و به آنان گویند عذاب سوزان را بچشید.یقیناً انسان اگر به قیامت و اوضاع آن و جریمه و كیفر عاصیان و طاغیان كه همه و همه از مریدان شیطاناند توجه جدى داشته باشد و این حقایق را كه به وسیله حق و پیامبران و امامان بیان شده باور كند، هرگز خود را بازیچه شیاطین قرار نداده، و راه نفوذ آنان را به خیمه حیاتشان باز نمى گذارد.ازدیگر امورى كه راه نفوذ انسان را تا حدّى میبندد، نگاه عقلى و دقت كافى در عاقبت و فرجام بدكاران و ستمكاران و تكذیب كنندگان حقایق است كه در همین دنیا پیش از این كه به عذاب دردناك و ابدى قیامت دچار شوند به عذاب‏استیصال و افتضاح و رسوائى گرفتار شدند و نتیجه پیروى از شیطان و عمل به فرهنگ خانمان سوزش را دیدند.


قَدْ خَلَتْ مِنْ قَبْلِكُمْ سُنَنٌ فَسِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانْظُروا كَیْفَ كانَ عاقِبَةُ الْمُكَذِّبِینَ: «6»


یقیناً پیش از شما روشهائى در میان ملل و جوامع بوده كه از میان رفته است پس در زمین گردش كنید و به سیر و سفر بپردازید و با دقت و تأمل بنگرید كه سرانجام تكذیب كنندگان چگونه بود؟


وَ أَمْطَرْنا عَلَیْهِمْ مَطَراً فَانْظُرْ كَیْفَ كانَ عاقِبَةُ الْمُجْرِمِینَ: «7»


و بر آنان بارانى بى نظیر از سنگ هاى آتشین باراندیم پس با تأمل بنگر كه سرانجام گهنكاران [كه در گناه هم جنس بازى از شیطان پیروى كردند]

چگونه بود؟


بَلْ كَذَّبُوا بِما لَمْ یُحِیطُوا بِعِلْمِهِ وَ لَمَّا یَأْتِهِمْ تَأْوِیلُهُ كَذلِكَ كَذَّبَ الَّذِینَ مِنْ قَبْلِهِمْ فَانْظُرْ كَیْفَ كانَ عاقِبَةُ الظَّالِمِینَ: «8»


آرى عجولانه و بى دقت حقیقتى (چون قرآن) را منكر شدند كه به معارف و مفاهیمش احاطه نداشتند و هنوز تفسیر عینى و تحقق و ظهور آیاتش كه در قیامت انجام میگیرد براى آنان نیامده است، كسانى كه پیش از اینان بودند نیز آیات خدا را به همین صورت تكذیب كردند پس با تأمل و دقت بنگر كه سرانجام ستمكاران چگونه بود؟


آرى تكذیب كنندگان حقایق و منكران واقعیات اصیل و گنهكاران حرفهاى و ستمكاران كه همه و همه حزب شیطان و پیروان آن دشمن غدار بودند به فرجامهائى سخت، و عذابهائى كه فرار از آنها براى آنان غیرممكن بود دچار شدند، و آخرت آنان یقیناً از نظر عذاب و بدبختى با دنیا قابل مقایسه نیست.


انسانى كه به حقیقت خداپرست است، و قلبى از عشق خدا مالامال دارد، و در عمل و اخلاق متوسل به پیامبران و امامان و اولیاء الهى است، و از طوفان شهوت و غضب و هوا كه راه هاى نفوذ شیطان در پناه خدا زندگى میكند از دسترس دسیسهها و وسوسه هاى خطرناك شیطان در امان است مگر این كه نعوذ بالله به اختیار خود راهى براى نفوذ آن ملعون و سپاهش نسبت به خود باز كند.

 

زندگى مصون از شیطان‏

حضرت مسیح (ع) در مسیر سفر به چوپانى گذر كرد كه در علفزارى مشغول چرانیدن گوسپندان بود، با وى به نحو اختصار به گفتگو نشست و گفت: اى چوپان عمرت را در چوپانى هزینه كردى، اگر در كسب دانش و علم مصرف مینمودى بهتر نبود؟

چوپان گفت: اى پیامبر خدا من شش حقیقت را كه خلاصه و زبده همه حقایق و علوم است آموختهام و به آن عمل مینمایم و دیگر نیازى به تحصیل دانش ندارم.

نخست این كه تا حلال خدا بر سفره رزق و روزى هست، حرام نمى خورم و حلال خدا هرگز نقصان نمى یابد تا من به حرام نیازمند شوم.

دوم: تا صدق و راستى هست دروغ نمى گویم، و صدق و راستى هرگز كاهش نمى یابد تا به جبران آن به دروغ نیاز پیدا كنم.

سوم: تا عیب خود را مشاهده میكنم به عیب دیگران سرگرم نمى گردم و هنوز از عیوب خویش رهائى نیافته و پاك نشدهام تا به عیب دیگران بپردازم.

چهارم: تا گنجها و خزانه هاى حق را خالى نبینم به مال و ثروت مردم و خزینه هاى آنان طمع نمى كنم، و هنوز خزانه و گنج خدا و رزق و روزیش پایان نیافته و هرگز پایان نمى پذیرد تا براى روزى خود وجودم را به بیعارى و بیكارى بزنم و در خانه مردم بروم و به اموال آنان چشم طمع دوزم.

پنجم: تا ابلیس این رئیس ملعون شیاطین هلاك نشود از وسوسه او ایمن و غافل نمى شوم و هنوز نمرده و تا قیامت هم نمى میرد تا من از مكر و وسوسهاش در امان باشم.

ششم: تا هر دو پاى خود را در بهشت نگذاشتهام خود را از عذاب و عقاب در امان نمى بینم و هنوز به بهشت در نیامدهام تا براى خود از عذاب نجات بینم.

مسیح گفته هایش را تصدیق كرد و به او گفت همه علوم در تو جمع شده است و دانش اولین و آخرین همین است كه تو خوانده و میدانى. «9»

 

پی نوشت ها:

 

______________________________

(1)- نهج البلاغه، خطبه 7.

(2)- اعراف، آیه 201.

(3)- زخرف، آیه 36.

(4)- مائده، آیه 36.

(5)- حج، آیات 19 22.

(6)- آل عمران، آیه 137.

(7)- اعراف، آیه 84.

(8)- یونس، آیه 39.

(9)- جوامع الحكایات عوفى، ج 1، بخش سوم.

نوع مطلب : روایات و آیات قرآنمان، ابلیس،شیطان لعنت الله علیه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
امیرحسام دلخون
چهارشنبه 21 تیر 1391
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
پیوند روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
جهت دریافت خبرنامه نام و ایمیل خود را وارد نمایید

Powered by WebGozar

نوای دلخون نرم افزار دانستنی های زناشویی

دانلود رایگان نرم افزار دانستنی های زناشویی
وبلاگ نیایش لوگوی منه دلخون سایت بچه شیعه خیمه گاه فاطمیون نرگس وبلاگ شیعه زیستن
شیعه زیستن
پایگاه ندبه اندیشه

پایگاه اندیشه ندبه

سایت با اقتدار بچه شیعه
به وبلاگ امیرحسام (دلخون) خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic